Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα στο Βικελίδης από τον Άρη

Ο Άρης πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να επικρατεί του Παναθηναϊκού στο Βικελίδης με 1-0.
Οι γηπεδούχοι πήραν τρεις πολύτιμους βαθμούς κόντρα στους πράσινους, με γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο ο Καμαρά.

Ήταν μια πολύ σημαντική νίκη για τον Άρη, καθώς η ομάδα του Άκη Μάντζιου δεν είχε νικήσει στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Σε ότι αφορά τον Παναθηναϊκό, οι πράσινοι μετά τα Γιάννενα ηττήθηκαν με το ίδιο σκορ (1-0) και στο Βικελίδης και μάλιστα δέχθηκαν και στα δύο παιχνίδια γκολ στα πρώτα λεπτά.

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα στο Βικελίδης από τον Άρη κι αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τους πράσινους.
Ο Ρούμπεν Πέρεθ μίλησε μετά το τέλος του αγώνα για την εμφάνιση του Παναθηναϊκού, τονίζοντας μεταξύ άλλων. «Όσο κι αν προσπαθήσαμε δεν ήρθε το ποθητό αποτέλεσμα».

Από την πλευρά του ο ποδοσφαιριστής του Άρη Πάπα Αλιουνέ Ντιαέ σημείωσε ότι το σημαντικότερο στοιχείο της ομάδας του στο ματς ήταν το πάθος και δήλωσε χαρούμενος που οι φίλαθλοι της ομάδας έφυγαν χαρούμενοι από το γήπεδο.