Κυρίαρχος και αήττητος ο Ολυμπιακός

Αν και ξεκίνησε δυνατά ο Άρης, ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που κυριάρχησε στην αναμέτρηση, επικρατώντας του Άρη με 3-1, για λογαριασμό της 2ης αγωνιστικής των play off.

Οι ερυθρόλευκοι καθάρισαν τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο, ανοίγοντας το σκορ με τον Camara στο 27΄, με τον ίδιο ένα λεπτό αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο 38΄ ο Μασούρας ήταν αυτός που σημείωσε το 3-0, κλειδώνοντας φαινομενικά την νίκη για την ομάδα του από το πρώτο ημίχρονο, αν αναλογιστούμε και την ροή του παιχνιδιού.

Το μόνο που κατάφεραν οι Θεσσαλονικείς ήταν να μειώσουν στο σκορ στην επανάληψη με προβολή του Ideye στο 68΄.

Οι γηπεδούχοι λίγο έλειψαν να κάνουν το 4-1, με τον Φορτούνη να χάνει πέναλτι στο 84΄.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί, Σισέ, Μπα, Τσιμίκας, Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης (52΄Καφού), Καμαρά, Βαλμπουενά (52′ Φορτούνης), Αραμπί (53′ Χασάν), Μασούρας (76′ Λοβέρα).

ΑΡΗΣ (Μίκαελ Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ, Δεληζήσης (45’+2′ λ. τρ. Δεληζήσης), Βέλεθ, Κόρχουτ, Ματίγια, Σάσα, Λάρσον (77′ Μπα), Γκάμα (76′ Τόνσο), Φετφατζίδης (46′ Μαντσίνι), Ιντέγε.

Πηγή: kritipress.gr