Γ Εθνική: Εντυπωσιακό παιχνίδι στον Πόρο, ισοπαλία για Ηρόδοτο

Του Μάνου Νικηφοράκη

Ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ Εθνικής, με το παιχνίδι του Πόρου με τον Γιούχτα να συναρπάζει από σκορ και θέαμα με τελικό νικητή να αναδεικνύει τους πράσινους με 3-4.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Ραπτάκης στο 24΄ με τον ίδιο να κάνει δύο τα τέρματα για την ομάδα του στο 28΄. Οι γηπεδούχοι απάντησαν αμέσως και στο 31΄ μείωσαν στο σκορ με τέρμα του Πήλιου, ενώ η ισοφάριση ήρθε τρία λεπτά αργότερα με τον Λουμπάκη.
Στην επανάληψη ο Φραγκουλάκης έβαλε σε τιμόνι οδηγού τον Γιούχτα, ενώ στην συνέχεια και πιο συγκεκριμένα ο Πακόνγκ έκανε το 3-3. Το γκολ της νίκης για τους πράσινους σημείωσε ο Φραγκουλάκης στο 70΄.

Στην Νέα Αλικαρνασσό, Ηρόδοτος και ΑΟΑΝ μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας με 1-1, ενώ την ήττα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι γνώρισε ο ΠΟΑ από τον Πανακρωτηριακό με 1-0.
Τέλος, η Επισκοπή επέστρεψε δυναμικά στις νίκες συντρίβοντας με 6-0 τον Ρεθυμνιακό, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολγίας.