Εργοτέλης:» Πέρασε σαν σίφουνας από το νησί των Φαιάκων

Ένα πολύ εύκολο απόγευμα πέρασε η ομάδα του Εργοτέλη, όπου απέναντι στην Κέρκυρα πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση παίζοντας πολύ γρήγορο ποδόσφαιρο, έχοντας καλές στιγμές και πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ. Ο Efford πέτυχε χατ τρικ και με ακόμη ένα τέρμα απ’ τον Barata, ο Εργοτέλης πήρε το τρίποντο (0-4) στο νησί των Φαιάκων για την 15η αγωνιστική και κοιτάει πλέον την δύσκολη συνέχεια στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Τα όσα έγιναν στην αναμέτρηση LIVE:
Τέλος παιχνιδιού.

90′ Σέντρα Kacurri στον Ramez, με τον τελευταίο να αφήνει στον Ροβίθη όπου δεν κατάφερε να σκοράρει.

Τελευταίο λεπτό στο ματς.

81′ Όμορφη ενέργεια απ’ τον Kacurri με τελικό αποδέκτη τον Προβυδάκη, ο οποίος έκανε ένα διαγώνιο σουτ στέλνοντας την μπάλα άουτ.

75′ Τελευταία αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Efford να αποχωρεί δίνοντας την θέση του στον Ramez, ο οποίος πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με την κιτρινόμαυρη φανέλα.

71′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τους Κρητικούς! Ο Efford σημειώνει χατ τρικ, έπειτα από ασίστ του Τσέλιου και εύστοχο πλασέ του πρώτου.

67′ Δεύτερη αλλαγή με τον Κοιλιάρα να δίνει την θέση του στον Bote.

60′ Αλλαγή για τους κιτρινόμαυρους, με τον Μπουτσάκη να δίνει την θέση του στον Kacurri.

56′ Δυνατό σουτ του Τσέλιου λίγο έξω απ’ την μικρή περιοχή η μπάλα κοντράρει στα σώματα και καταλήγει κόρνερ.

53′ Σέντρα από τον Barata, ο Μπουρσέλης πιάνει ένα σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

47′ ΓΚΟΟΟΛ και 0-3 για την ομάδα του Εργοτέλη! Σέντρα του Μπουτσάκη, με στόχο τον Efford όπου μπήκε στην περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή πλευρά των διχτυών του Παγκράτη.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα, με τον Denikolo να περνάει αντί του Παναγιωτίδη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Κέρκυρα. Ο Εργοτέλης σαφώς ανώτερος απ’ τον αντίπαλο, πηγαίνει στα αποδυτήρια έχοντας πετύχει δύο γκολ και με πολλές καλές στιγμές ανάμεσα σε αυτές, ένα χαμένο πέναλτι, προηγείται της Κέκρυρας.

45′ Σουτ του Efford από αριστερά η μπάλα άουτ.

34′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τους φιλοξενούμενους! Ο Ροβίθης σούταρε με τον Παγκράτη σε πρώτο χρόνο να αποκρούει, αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Barata όπου με νέο σουτ σημείωσε το 0-2.

29′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη! Ο Μπουτσάκης έκοψε υπέροχα την μπάλα απ’ τα αριστερά στον Efford ο οποίος με πλασέ στην δεξιά γωνία έγραψε το 0-1.

23′ Ο Ροβίθης εκτέλεσε με τον αντίπαλο γκολκίπερ να πέφτει σωστά και να απομακρύνει την μπάλα. Χάνεται ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία να μπούμε μπροστά στο σκορ, με τον Ροβίθη να μην κάνει καλή εκτέλεση.

22′ Πέναλτι για τον Εργοτέλη! Ο Τσάνης ανέτρεψε τον Μπουτσάκη με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

21′ Μεγάλη ευκαιρία! Ο Ροβίθης βγαίνει τετ α τετ αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

19′ Ο Μπουτσάκης κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο. Ο Κοιλιάρας εκτέλεσε απευθείας, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω απ’ το πλάγιο αριστερό δοκάρι του Παγκράτη.

Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι με την ομάδα μας να έχει τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού, το οποίο παίζεται στο μισό γήπεδο μέχρι στιγμής. Ο Εργοτέλης πιέζει και προσπαθεί να μπει μπροστά στο σκορ.

8′ Σουτ του Μπουτσάκη η μπάλα ψηλά άουτ.

2′ Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα του Εργοτέλη! Ο Efford έδωσε με το κεφάλι του πάσα στον Ροβίθη, με τον τελευταίο να σουτάρει όμως αντίπαλος αμυντικός απέκρουσε στέλνοντας την μπάλα σε πλάγιο.

Οι παίκτες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Dominik, Πεϊος, Κοιλιάρας (Bote 67′), Τσέλιος, Μπουτσάκης (Kacurri 60′), Μπουρσέλης, Efford (Ramez 75′), Ροβίθης, Barata

Αναπληρωματικοί: Καλογεράκης, Kacurri, Μανουσάκης, Μπούσης, Bote, Ramez, Σταθόπουλος

Κέρκυρα (Νίκος Θεοδωσιάδης): Παγκράτης, Βλάχος, Τσάνης, Παναγιωτίδης (Denicolo 46′), Γκίτσης, Pedro, Γεωργακόπουλος, Νικολούδης, Γκασίδης, Misku, Λεπενιώτης

Αναπληρωματικοί: Denicolo, Ζερβόπουλος

Διαιτητές: Πανυτσίδης – Τερζόπουλος – Μπαλιάκας

Πηγή: kritipress.gr