Εργοτέλης: Ήττα που δεν του άξιζε

Η ομάδα του Εργοτέλη παρότι είχε αρκετές καλές στιγμές για να σημειώσει κάποιο γκολ και να αλλάξει την πορεία του παιχνιδιού, δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα με 0-2 απ’ τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Παγκρήτιο, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 2.

Αναλυτικά η αναμέτρηση:

93′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη, μπλοκάρει ο Huanderson.

92′ Σουτ του Markovski άουτ.

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88′ Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Αγρόδημο να περνάει στο ματς αντί του Βάρκα.

87′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο κ. Λάμπρου έδειξε την άσπρη βούλα έπειτα από χέρι του Μπάτζιου. Ο Bedinelli ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 0-2.

Ο Βάρκας απέναντι απ’ τον Καλογεράκη πλασάρει, με τον τελευταίο να αποκρούει στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Προβυδάκη για φάουλ.

80′ Αλλαγή για την ομάδα μας, με τον Bruce να δίνει την θέση του στον Μανουσάκη.

75′ Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Γιαννιτσάνη που είχε περάσει προ λίγου στην αναμέτρηση να αποχωρεί δίνοντας στην θέση του στον Τσαμπούρη.

71′ Μακρινό σουτ του Barata η μπάλα άουτ.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Huaderson για καθυστέρηση.

64′ Κίτρινη κάρτα σε Bruce και Κύργια για μεταξύ τους αψιμαχίες.

63′ Κεφαλιά του Γιαννιτσάνη έπειτα από εκτέλεση φάουλ η μπάλα άουτ.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Markovski.

56′ Σουτ του Ροβίθη, η μπάλα ψηλά άουτ.

54′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Ιωαννίδη να δίνει την θέση του στον Γιαννιτσάνη.

53′ Δυνατό συρτό σουτ του Προβυδάκη από καλό σημείο, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

51′ Ο Barata φεύγει στην κόντρα μετά από κλέψιμο, παίρνει πάνω του την φάση δοκιμάζει το σουτ η μπάλα όμως περνάει άουτ.

49′ Κεφαλιά του Barata μπλοκάρει ο Huaderson.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο. Η ομάδα μας έχει ανεβάσει στροφές στα τελευταία λεπτά όμως παραμένει πίσω στο σκορ απ’ το γκολ του Bedinelli στο 28′.

45′ Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

41′ Σουτ του Μπουτσάκη η μπάλα ψηλά άουτ.

37′ Ο Μπουτσάκης σηκώνει υπέροχα την μπάλα στον Ροβίθη ο οποίος κάνει την προβολή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα απ’ το δοκάρι.

33′ Γύρισμα του Μπουτσάκη στην περιοχή, ο Κύργιας απομακρύνει με ρίσκο σε κόρνερ, καθώς η μπάλα παραλίγο να πάει στα δίχτυα της ομάδας του.

30′ Ο Μπουρσέλης δεν μπορεί να συνεχίσει στο παιχνίδι. Αναγκαστική αλλαγή με τον Μπουτσάκη να περνάει στο ματς.

28′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. Ο Bedinelli βρέθηκε τετ α τετ με τον Καλογεράκη, πλάσαρε ανοίγοντας το σκορ.

25′ Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Μπουρσέλης, δείχνει να πονάει. Μικρή διακοπή στο ματς.

16′ Κίτρινη κάρτα στον Bedinelli για σκληρό φάουλ πάνω στον Προβυδάκη.

14′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Coll η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

Πηγή: kritipress.gr