Επέστρεψε στις νίκες ο Πλατανιάς

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα των Χανίων και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, καθώς επικράτησε με 4-0 της Κέρκυρας, για την 8η αγωνιστική στη Super League 2.

Για τον Πλατανιά Χανίων, δεν υπήρχε σήμερα άλλο αποτέλεσμα εκτός από τη νίκη, καθώς είχαν προηγηθεί τρεις σερί ήττες για το πρωτάθλημα. Όμως στο ξεκίνημα του αγώνα η πίεση και το άγχος αποτέλεσαν και αυτά… αντίπαλο για τους παίκτες του Γιάννη Τάτση.

Τον… Γόρδιο Δεσμό της άμυνας της Κέρκυρας έλυσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Μιγκέλ, ο οποίος έπειτα από κόρνερ του Ποζατζίδη, άνοιξε με κεφαλιά το σκορ.

Το σύνολο του Γιάννη Τάτση πλησίασε το 2-0 στο 46’, αλλά η κεφαλιά του Λεϊρία σταμάτησε στο δοκάρι, όμως τρία λεπτά μετά ο Λουκίνας με σουτ έκανε το 2-0, βάζοντας τις βάσεις της νίκης.

Στο 60’ ο Μιγκέλ με κοντινό πλασέ έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0, διαμόρφωσε με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, ο Κωστίκος στην εκπνοή της αναμέτρησης.

Οι ενδεκάδες:

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος (83’ Νίλι), Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ουές, Μποσέτι (70’ Σμυρλάκης), Πουρζιτίδης, Λεϊρία, Παπουτσογιαννόπουλος (84’ Κωστίκος), Μιγκέλ, Λουκίνας.

Κέρκυρα (Ρομπέρτο Μπολάνο): Βουτσελάς, Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Μαρκελιάν (64’ Ντο Νασιμέντο), Βασιλούδης (82’ Ντε Νικολό), Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Λεπενιώτης, Αμαραντίδης, Τσιμπούκας, Βουκελάτος (55’ Νικολούδης).

Πηγή: kritipress.gr