Εργοτέλης-Καλλιθέα 0-0. Ισόπαλο ξεκίνημα για τον Εργοτέλη στο πρωτάθλημα της Football League

Με ισοπαλία ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Football League ο Εργοτέλης που έμεινε στο 0-0 με την Καλλιθέα, χάνοντας πέναλτι στο 50ο λεπτό με το Σταματάκο που έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βασιλείου για την ομάδα της Καλλιθέας. Ο Εργοτέλης είχε αρκετές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη ωστόσο οι παίκτες του υστέρησαν στην τελική προσπάθεια. Δοκάρι είχε επίσης ο Εργοτέλης στο 17ο λεπτό με το Ροβίθη.
Εργοτέλης: Λαδάς, Μπουρσέλης,Βογιατζής, Μαζουλουξης, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Σταματόπουλος, Ροβίθης, Cuypers, Σταματάκος, Μπούζας.

Καλλιθέα: Κορωνάκης, Brains, Μάκο, Diakite, Παπαγγελής, Μίγγος, Χοτζάλι, Vinicius, Συριόπουλος, Βασιλείου, Ξόμπλιος.