Ισόπαλο το ντέρμπι Ηρακλείου

Παραμένει χωρίς νίκη ο Ηρόδοτος το 2020 και τρεις σερί αγωνιστικές χωρίς τρίποντο (1 ισοπαλία – 2 ήττες), αφού αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον ΠΟΑ (0-0) στο Γήπεδο της Ν. Αλικαρνασσού στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ Εθνικής (8ος Ομιλος).

Ο Ηρόδοτος βρίσκεται στην 3η θέση με 25 βαθμούς (35 έχει η Επισκοπή και 28 ο Γιούχτας).

Στο πρώτο Ημίχρονο ο Ηρόδοτος διαμαρτύρεται δικαιολογημένα για χέρι – πέναλτι του Νηστικάκη στο 17΄.

Στο 21′ ο Γκελοσάνι πλάσαρε αλλά ο Μήτρου έκανε σωτήρια απόκρουση. Ακολούθησε διπλή φάση με τον Μπαλάφα. Αρχικά στο 35′ σούταρε άουτ, ενώ στον 36’η κεφαλιά του πέρασε έξω.

Στο δεύτερο Ημίχρονο, έλειψαν οι μεγάλες φάσεις. Στο 50′ σουτ του Κασαπάκης πέρασε έξω και στο 51′ φάουλ του Κουσίδη το "έβγαλε" με διπλή προσπάθεια ο Μανουσάκης.

Σουτ στο 78′ του Κουσίδη εξουδετέρωσε εκ νέου ο Μανουσάκης.

Την επόμενη και τελευταία αγωνιστική (18η) της κανονικής περιόδου του Πρωταθλήματος της Γ Εθνικής (8ος Ομιλος), ο Ηρόδοτος αγωνίζεται με την Επισκοπή την Κυριακή (26/1, 15.00) στο Ρέθυμνο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βισκαδούρος (Ηρακλείου) με Βοηθούς τους Δασκαλάκη Αντ. (Ηρακλείου) – Δασκαλάκη Ι. (Ηρακλείου).

Συνθέσεις:

Ηρόδοτος: Μήτρου, Καργιωτάκης, Μπουσάϊ, Μπαλάφας, Αννιτσάκης, Τσακάνι, Κίσσας (82′ Ντέτσικας), Κασαπάκης (89΄Κουτσογιαννάκης), Ρούμπος (55′ Αμαραντίδης), Γκίνη (79′ Κοντογιάννης), Κουσίδης

ΠΟΑ: Μανουσάκης, Πετράκης, Νηστικάκης, Βολονάκης, Πλουσής, Σαμουηλίδης, Κερμενίδης, Γκελοσάνι (89΄Χατζηανδρέου), Λέκκας, Νάτος (79′ Φραγκιαδάκης), Καϊμακαμούδης (68′ Νίκολι)

Πηγή: kritipress.gr