Ηρόδοτος: Με Βακράκο καθάρισε την πρόκριση

Του Μάνου Νικηφοράκη

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού του Κυπέλλου ΕΠΣΗ, πήρε ο Ηρόδοτος μετά την νίκη επί του Α.Ο.Τ. για την 2η φάση του θεσμού σε νοκ αουτ αγώνα στο Τυμπάκι.

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού άνοιξε το σκορ με πλασέ του Βακράκου στο 20΄ κάνοντας το 0-1 το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου, με τον Ηρόδοτο να έχει τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52΄ ο Καρταλιανάκης με κεφαλιά έφερε στα ίσια το παιχνίδι, ενώ το γκολ πρόκριση για το Ηρόδοτος το σημείωσε ο Βακράκος με κεφαλιά στο 82΄.

Σύνθεσεις:

Hρόδοτος: Παναγιώτου, Παναγιωτάκης, Κανδηλάκης, Καργιωτάκης, Παπουτσιδάκης (55΄Κατσαρός), Κασαπάκης (75΄Κίσσας), Κοντογιάννης, Κουσίδης (46΄Γαρεφαλάκης), Κουτσογιαννάκης, Γκίνη (58΄Αμαραντίδης), Βακράκος

Α.Ο.Τυμπακίου: Χαραλαμπάκης Δ., Σκαντζάκης, Χαλκιαδάκης Ευθ., Ντόγκο, Παπαδάκης Στ. (87΄Φραγκιαδάκης), Παπαδάκης Γ., Τριάντης, Μαραγκάκης (64΄ Χριστοδουλάκης), Μπριλάκης, Καρταλιανάκης (75΄Αλμπερτ), Κουτεντάκης Τ. (75΄Παπαδομανωλάκης).

Πηγή: kritipress.gr