Δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο ο ΟΦΙ

Του Μάνου Νικηφοράκη

Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο ΟΦΙ από τα Τρίκαλα στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Football League.

Η ομάδα της Ιεράπετρας έπεσε αμαχητί χωρίς να προβάλει ιδιαίτερη αντίσταση στους πρωτοπόρους και έτσι ήρθε η βαριά ήττα με 3-0΄

Στο πρώτο ημίχρονο το σύνολο του Γιάννη Μάγγου μπήκε νωθρά στον αγωνιστικό χώρο παίζοντας αμυντικά και δίχως να δείξει επιθετικές διαθέσεις και χάρης στο τερματοφύλακα τους τον Καραγκιολίδη κράτησαν το μηδέν στην εστία.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 60΄, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Λώττα ο Σταμάτης με πλασέ έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 68΄ ο Πελαέθ έκανε το 2-0 με σουτ, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 77΄διαμόρφωσε το τελικό 3-0.
Έτσι ήρθε η ήττα για τον ΟΦΙ, με τους ασπρόμαυρους να βρίσκονται στην 6η θέση με 14 βαθμούς.

Οι ενδεκάδες:
Τρίκαλα (Αμανατίδης): Γιακουμής, Σανδραβέλης, Νιάρος, Οικονομόπουλος, Ριζογιάννης, Βέρτζος, Τεγούσης, Παπαγεωργίου, Σταματής, Πελάεθ, Λώττας.
ΟΦI (Μάγγος): Καραγκιολίδης, Καραγιάννης, Μπάμπης, Σμίλτος, Μάγκας, Σκόνδρας (77′ Ανυφαντάκης), Χιντζίδης, Αναστασόπουλος, Κατσικοκέρης, Αποστολόπουλος (48′ Βογιατζής), Μηνάς (70′ Σέχου)

Πηγή: kritipress.gr