Champions League: Προβάδισμα πρόκρισης για Βίντι -Πιθανή αντίπαλος της ΑΕΚ, αν περάσει την Σέλτικ

Προβάδισμα στην υπόθεση πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League πήρε η Βίντι. Οι Ούγγροι, στον πρώτο αγώνα για τον γ` προκριματικό γύρο που έγινε στη Σουηδία, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τη Μάλμε και πλέον θα έχουν τον πρώτο λόγο ενόψει της ρεβάνς που θα γίνει στην έδρα τους την επόμενη εβδομάδα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 62ο λεπτό με δεξί πλασέ από το ύψος του πέναλτι του Κρίστιανσεν, όμως η Βίντι ισοφάρισε εννέα λεπτά αργότερα με κοντινό σουτ του Νεγκό από πλάγια θέση. Να θυμίσουμε ότι ο νικητής της αναμέτρησης θα κληθεί ν` αντιμετωπίσει στα play off μία εκ των ΑΕΚ και Σέλτικ.

Κίτρινες κάρτες: Μπασιρού, Σαφάρι, Λεβίτσκι, – Νικόλοφ

Μάλμε (Ρέσλερ): Νταλίν, Λάρσον, Νίλσεν, Μπένγκτσον (31` Μπρόρσον), Κρίστιανσεν, Σαφάρι, Τραούστασον (46` Λεβίτσκι), Μπασιρού, Ρίεκς, Άντονσον (80` Γκαλ), Ρόζενμπεργκ.
Βίντι (Νίκολιτς): Κόβατσικ, Στόπιρα, Γιουχάζ, Βινίσιους, Φιόλα, Νεγκό, Νικόλοφ, Χάτζιτς, Μ. Σκέποβιτς (82` Βάργκα), Κόβατς (78` Πατκάι), Λάζοβιτς (89` Στ. Σκέποβιτς).